AKCJA TRON – kampania edukacyjna o higienie

Koniec z tabu – porozmawiajmy o kulturze w toalecie

TY TEŻ MOŻESZ DOŁĄCZYĆ DO AKCJI TRON. 

 

Zmiana bielizny, mycie ciała i zębów – tych nawyków uczymy się od najmłodszych lat – najpierw w domu rodzinnym, później w przedszkolu i szkole. Jednak temat prawidłowego korzystania z toalety i higieny toaletowej nadal jest w naszym społeczeństwie tematem tabu.
Dlatego firma WCTron, lider rynku, zapewniający mobilne toalety w tysiącach miejsc wPolsce podejmuje wyzwanie i rusza z ogólnopolską kampanią społeczną Akcja Tron.

Uznaje się, że przeciętny człowiek korzysta z toalety dwa i pół tysiąca razy rocznie, a my nadal wstydzimy się mówić o fizjologii i o tym, jak powinniśmy zachowywać się w toaletach. Akcja Tron pokazuje, że kultura osobista i higiena w toaletach oraz związane z tym prawa
dziecka i jego dobrostan – to tematy, o których warto rozmawiać.

Prawo do czystej łazienki to prawo dziecka 

 

APrawo dziecka do prywatności to między innymi prawo do możliwości korzystania z zamykanych pomieszczeń przeznaczonych do czynności higienicznych i fizjologicznych. Prawo to zależy od wieku, rozwoju, samodzielności i bezpieczeństwa dziecka, ale jest bardzo istotne dla prawidłowego rozwoju emocjonalnego małego człowieka. Ważne jest też to, czy łazienka jest dostosowana do małego człowieka i czy jest w niej zachowana czystość.

Dlatego do udziału w kampanii WCTron zaprasza nauczycieli i nauczycielki oraz dyrektorów i dyrektorki przedszkoli szkół, ale też rodziców, przedszkolaków i młodzież szkolną. Start kampanii to 19 listopada – Światowy Dzień Toalet. Przedstawiciele i przedstawicielki szkół i przedszkoli mogą już korzystać z gotowych i bezpłatnych materiałów edukacyjnych – scenariuszy zajęć, broszur, książeczek naklejek i gier.

O całej akcji którą prowadzimy możesz przeczytać tutaj: AKCJA TRON